Hakkımızda

Psk.Uğur DALAN

ugur2

1982 yılında İstanbul’da doğan Uğur DALAN, ilk orta ve lise eğitimini İstanbul’da tamamladı. 2000 yılında Haliç Üniversitesi’nde YÖK burslu olarak psikoloji eğitimine başladı. 2004 yılında aynı üniversitede uygulamalı psikoloji yüksek lisans programı ile “Evlilik ve Aile Terapisi” sertifika programına başladı. Yüksek Lisans bitirme tezini “sosyo-demografik etkenlerin panik bozukluk üzerine etkisi” konusu üzerine yazmıştır. 2006 yılından bu yana Psikodestek psikoterapi merkezinde psikolog ve evlilik aile terapisti olarak görev yapmakta, “Umut Evi” sosyal sorumluluk projesinde psikoloji koordinatörü olarak görev almaktadır. Kaygı bozuklukları, panik bozukluk ve fobiler uzmanlık alanlarıdır.

“Mutlu Evliliğin Sırrı” isimli bir kitabı ve panik bozuklukta sosyodemografik etkenler; Boşanmış aile çocuklarının psikolojik değerlendirmesi; Evlilik uyumu ile kaygı bozuklukları arasındaki ilişki üzerine makaleleri bulunmakta, Habertürk, Hürriyet, Marie Claire gibi pek çok yazılı basın organında yazılar yazmaktadır. Ayrıca uzun süre “çok satanlar” listesinde yer almış “Kara Duvak” isimli kitapta psikoloji yorumları yazmıştır.

2009-2010, 2010-2011, 2011-2012 ve 2012-2013 sezonlarında ATV’de yayınlanan “Esra Erol’da Evlen Benimle” programında uzman yorumcu olarak yer almıştır.

Psikolog Aslı DALAN ile evli ve bir kız çocuğu sahibidir

Bir Cevap Yazın